Item ID: SWT1160W-BLK-12.0W
Free Item Included
Compare Products
SWAT CLASSIC 9" CST (SAFETY-TOE) SIDE-ZIP TACTICAL BOOTS 12.0W WIDE
Item ID:
SWT1160W-BLK-12.0W
Features and Benefits:
- Custom molded phylon midsole for lightweight comfort and cradled support
- Full grain polishable leather toe for improved durability and comfort
| Weight | 4.750000 |
|---|---|
| Brand | S.W.A.T. Footwear (The Original) |
| Footwear Style | Boot |
| Closure | zip or lace |
| Size | 12W |